Jakie nowoczesne rozwiązania powstały ostatnimi czasy?

Trudno nadążyć za postępem technicznym. Pomysły, jakie jeszcze jakiś czas temu nie odnajdywały zastosowania obecnie są realizowane bez problemu. Chodzi tu zarazem o rozwój związany z codziennym życiem, a także stricte dotyczącym pracy.

komputery - obrazek
Napisał: EDUSPACES - przestrzenie edukacji XXI wieku
Na podstawie: http://www.flickr.com
Doskonałym przykładem jest łącze bluetooth. Kiedyś stosowane przeważnie w telefonach komórkowych, celem przesyłania plików w formacie JPG pomiędzy telefonami. Aktualnie funkcja bluetooth ma każde urządzenie elektroniczne, a jego wykorzystanie rozszerzono z biegiem lat. Walory? Przede wszystkim szybkość przesyłania danych między użytkownikami. Ponadto nie ma przymusu, by korzystać z kabli, które irytują wszystkich.

Kiedy chcesz poczytać więcej, istnieje niezła witryna (http://fmk.pl/slimaki-spozywcze/) o identycznej tematyce, jaką należy obejrzeć. To doskonały moment zatem zrób to!

Czy dotychczas wdrożono coś bardziej innowacyjnego?

Oczywiście, przecież technologia pędzi do przodu. Aktualnie wybijają się w sklepach tzw. beacony. Cóż to jest beacon? Jest to nic innego jak nowy sposób asekuracji. Jak można z tego skorzystać? Wystarczy przymocować nadajnik Bluetooth do danej rzeczy, którą ma się w zamyśle kontrolować. W dalszym etapie ważne staje się zalogowanie się na podanej witrynie WWW wtedy ochrona ochrona mienia łódź działa. W jaki sposób? Poprzez czujnik ruchu znajdujący się w urządzeniu. Beacon rejestruje możliwe niebezpieczeństwo i w drugiej kolejności informuje właściciela o tym , iż coś ma miejsce.

Gdy osoba podejdzie do zabezpieczonego przedmiotu, nadajnik wysyła informację na telefon użytkownika dając do zrozumienia próbę działania. Do czego takie coś służy? Głównie umożliwia pilnowanie drogiej rzeczy przykładowo roweru, co umożliwia głównie na uniknięcie rabunku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-23 14:25:48