Nowoczesny sposób porozumiewania się wraz z wizją

Obecnie mnóstwo firm posiada swoje filie na całym świecie, zatrudnia setki osób o różnej narodowości, poszczególni pracownicy realizują projekty obejmujące parę państw, wiele osób, które współpracują ze sobą dzień w dzień dzielą setki mil, zazwyczaj nawet nie mają oni możliwości spotkać się osobiście. To jednakże nie jest żadna przeszkoda w doskonałym funkcjonowaniu tak rozsianych po globie firm – istnieją są innowacyjne kanały komunikacyjne, o wiele doskonalsze aniżeli zwykła rozmowa telefoniczna.

Niesamowity rozwój techniki, jaki dane jest nam oglądać w minionych latach sprawia, że mamy niemalże nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o komunikację: możemy w każdej chwili zadzwonić na drugi koniec świata, wysyłać smsy, jakie docierają do odbiorcy po kilkunastu sekundach, wreszcie potrafimy także prowadzić wideokonferencje. Cóż to jest? To najnowszy sposób komunikowania się, wystarczy, że obie strony mają kamerki internetowe oraz połączenie z internetem. Jeżeli oba te warunki będą spełnione, mogą one bez żadnych przeszkód porozmawiać twarzą w twarz, nawet jeśli dzielą ich tysiące mil. Ten sposób komunikowania się jest szeroko wykorzystywany przez firmy, o których powiedziano powyżej: dzięki niemu pracownicy mogą komfortowo rozmawiać ze swoimi kolegami z pracy, a powszechnie wiadomo, iż lepiej dyskutuje się twarzą w twarz aniżeli przez telefon. Wideokonferencje to w tych czasach jeden z podstawowych kanałów komunikowania się w międzynarodowych korporacjach.

Internet - odzwierciedlenie
Napisał: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.
Osiągnięć, jakie odkryte zostały na podstawie wideokonferencji korzysta w dużej mierze telepresence – technologia (więcej - http://www.rfid.zone/), jaką można opisać jako rozmowę online, której towarzyszą uczucia, jakby nasz rozmówca znajdował się naprawdę naprzeciw nas. To technologia jaka wykorzystuje różne urządzenia, jakie reagują na ruchy rozmówców, ich pozycję, głos i przesyłają je przeciwnej stronie. Dzięki temu telepresence do złudzenia przypomina prawdziwą rozmowę.

Ta technologia jest nieoceniona w trakcie wszelkiego typu negocjacji biznesowych, gdy niezwykle istotne jest przejrzenie rozmówcy – to, iż rozmawiamy z nim praktycznie tak, jakgdyby był tuż obok, pozwala odkrycie jego prawdziwych zamiarów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-22 14:21:14