O czym należy pomyśleć, kiedy zdecydujemy się na psa w domu?

W chwili, gdy decydujemy się na wzięcie do domu psa, musimy mieć świadomość, iż czeka nas wiele zmian. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nas, lecz również dla samego zwierzaka. Należy bardzo wnikliwie przemyśleć tę kwestię i omówić ją z domownikami. Przede wszystkim konieczne jest wytłumaczenie dzieciom, że nie będzie to nowa zabawka, lecz żywa istota stworzenie. Każdy powinien mieć poczucie obowiązku wobec nowego lokatora oraz starać się zapewnić mu jak najlepsze warunki.

York
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: psy, york, rasy
Są pewne sprawy które trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Tym, co jest kluczowe, jest przede wszystkim wybór odpowiedniej rasy. Jeżeli jesteśmy osobami samotnymi i mieszkamy w bloku, zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z dużych psów. Nie dość, że dla takiego zwierzęcia mieszkanie na tak ograniczonym metrażu będzie uciążliwe, to i my sami możemy sobie nie poradzić z opieką nad nim.

W przypadku, gdy chcesz zbadać rozpatrywaną sprawę także od innej strony, przeczytaj więcej w tym tekście (https://smartbodytrainer.pl/oferta/trening-dla-kobiet-w-ciazy/), gdyż on także ją rozważa.

O wiele lepiej będzie w takiej sytuacji zdecydować się na pupila mniejszych rozmiarów, który lepiej dostosuje się do ograniczonej powierzchni. Jeżeli natomiast mieszkamy w domu, wówczas nie musimy się ograniczać co do samej wielkości zwierzęcia. Trzeba się jednak zorientować przynajmniej w głównych cechach rasy, jaka nas interesuje. Jeśli na przykład posiadamy piękny ogród i boimy się, że zostanie zniszczony, to zdecydowanie powinniśmy wybrać rasę o łagodnym usposobieniu, bez tendencji do uciążliwego kopania dołków. Również obecność dzieci w domu w pewnym stopniu ogranicza wybór rasy psa. W zależności od ich wieku musimy rozważyć psy łagodne i lubiące maluchy, nie stwarzające dla nich żadnego zagrożenia.

Pragniesz poczytać więcej na ten temat - zapewne zaintryguje Cię bieżąca wiadomość (https://oknar-internorm.pl/), którą opracowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej informacji kliknij w link.Kiedy już wybierzemy, jakiego konkretnie psa weźmiemy do domu,powinniśmy wyposażyć się w niezbędny asortyment. Co najważniejsze, trzeba przygotować zwierzęciu miejsce wypoczynku. Rzecz jasna legowisko dla szczeniaka może być niewielkie, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkumiesięczny psiak, rasy na przykład owczarek niemiecki kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W przypadku tego typu ras zdecydowanie musimy mieć na uwadze, iż w przyszłości będziemy musieli nabyć legowisko dla psa xxl. Podobnie sytuacja wygląda z miskami, szczeniakowi wystarczą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, szczególnie dużych ras, będą potrzebowały głębszych pojemników. Oczywiście warto wyposażyć się w akcesoria takie jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one przede wszystkim użyteczne nie tylko na spacerach, ale także np. na wizycie u weterynarza.

Jeśli zorganizujemy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy dobrze przygotowani na powitanie w domu nowego mieszkańca – psa. Oczywiście nawet najlepsze instrukcje nie wystarczą, i dopiero faktyczna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega opieka nad zwierzęciem. Bez wątpienia jednak, jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczająco dużo uwagi, pozostanie on naszym przyjacielem na wiele nadchodzących lat!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-11 11:49:54