Bateryjka zasilająca ruchome komputery - czyli jak dbać o notebooka.

Czy możecie sobie wyobrazić sobie życie na obecną chwilę bez kompa? Całkowicie nie! Komputer jest tak podstawowym elementem zaopatrzenia domowego jak na przykład pralka, czy lodówka. Ważne jest jednak stosowna pielęgnacja nawet tegoż laptopa, by służył nam przez dłuższy okres czasu.

Laptop - bateria
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ten tekst będzie zadedykowany baterii, która zasila te komputery i umożliwia, by mieć je ze sobą w każdej ewentualnej sytuacji oraz miejscu, w którym obecnie jest nam potrzebny. Laptop, który działa dzięki zasilaniu bateryjnym np. bateria lenovo, lub bateria sony, z początku wytrzymywał będzie 3 godziny, natomiast po zwykle dwóch latach użytkowania nie więcej niż 1 godzinę. Wielokrotnie zdarza się, iż bateria zaprzestaje w ogóle działać tzn. wyłącza się w krótkim czasie po odłączeniu od niej zasilania. W takowej oto chwili nasz przenośny notebook staje się składanym komputerem, którego miejsce zwykle bywa na biurku. Przyczynami starzenia się baterii jest w szczególności czas, którego nie jesteśmy w stanie udaremniać, bo to naturalny proces działający na objętość akumulatora.

Wejdź na ten link, żeby poznać pokrewne materiały. Dla przykładu zobacz serwis (firetms.com/pl/), który omawia intrygującą Cię problematykę, a niewątpliwie się nie rozczarujesz.

Innym składnikiem jest temperatura. Maksymalnymi warunkami funkcjonowania akumulatora jest 20 - 25 stopni, im bardziej ciepło znajduje się w powietrzu tym szybciej skracana jest objętość akumulatora. Nowinką jest fakt, iż gdy komputer przenośny nagrzeje się do 60 szczebli po trzech miesiącach używania wydajność akumulatora jest w stanie spaść nieraz o połowę. Ostatnim elementem dla tak znaczących elementów jak bateria sony, bateria lenovo jest liczba ładowań. Akumulatory nastawione są z reguły na 300 -400 cyklów ładowań. Możemy przypuszczać, że po tym czasie zdolność produkcyjna komputera zmaleje o połowę. Aby zakończyć to starzenie się powinno się analogicznie do przyczyn: wykonywać pracę w prawidłowiej temperaturze, nie doprowadzać do przegrzania się przyrządu, a gdy do niego dojdzie to aktywnie go chłodzić. Następnym jest unikanie ciągłego doładowywania baterii albo pracy na stale podłączonym do ładowania notebooku. W związku z tym należy co najmniej raz w tygodniu, w zależności od używania rozładować baterię do końca.

Pragnąc na długo cieszyć się z wymarzonego, przenośnego komputera wypada o niego dbać. Jednym z urządzeń do tego pomocnym jest plastikowa podkładka, która poprawia obieg powietrza w obudowie. Redukuje ona temperaturę i dodatkowo wydłuża żywotność akumulatora.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-12 14:39:54