Dobry sygnał telewizyjny - parę wskazówek, co można zrobić, kiedy masz z tym problem.

Ważny mecz przerwany w kluczowym momencie? A może ciekawy film, tylko trochę musisz się domyślać co jest grane, ponieważ niewiele można zobaczyć na ekranie pośród pikseli? Coś musisz z tym zrobić.

Internet - malowidło
Napisał: Dmitry Grigoriev
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli masz problemy z jakością transmisji telewizyjnej, w pierwszym momencie przychodzi rzecz jasna myśl o potrzebie sprawdzenia anteny. W zasadzie można je podzielić na dwa typy: zewnętrzne i wewnętrzne. Oczywiście, jeżeli chodzi o działanie, to nie trzeba chyba nikogo przekonywać o przewadze anteny zewnętrznej nad tą zainstalowaną w środku. Zależnie od tego, czy mieszkamy w pobliżu nadajnika i jak wysoko, antena wewnętrzna będzie lepiej lub gorzej działać, bo mury stanowią przeszkodę dla fal. Dlatego, jeżeli to możliwe, lepiej będzie zakupić zewnętrzną. Najlepszym wariantem jest zamontowanie anteny maksymalnie wysoko, na przykład na dachu. Trzeba przypomnieć tutaj, iż jest to możliwe też w domach wielorodzinnych. W sprzedaży są oferowane ma się rozumieć różnorodnego rodzaju anteny, producenci cały czas poszukują i sprawdzają jak najbardziej optymalne konstrukcje. Jak sprawdzić, czy masz odpowiednią antenę? Gdy odbiornik podłączony blisko anteny działa znacząco lepiej niż w miejscu, w którym zazwyczaj stoi, możemy stwierdzić, że problem gorszego sygnału nie leży po stronie anteny.

Wtedy powinien cię interesować wzmacniacz antenowy. Jego kluczowym zadaniem jest kompensowanie strat między anteną a odbiornikiem. Wzmacniacz antenowy będzie konieczny przede wszystkim w domach dużych, gdzie mamy parę kontaktów antenowych i duże oddalenie pomiędzy anteną a odbiornikiem. Każdy składnik naszej instalacji może zatem powodować osłabienie sygnału. Jeżeli masz dobrą antenę i nie chcesz jej zmieniać na nową, warto sprawdzić, czy można do niej zakupić wzmacniacz. W większości anten wzmacniacz antenowy może być domontowany na miejscu tzw. symetryzatora. Wzmacniacze, tak samo jak same anteny, są dostępne na rynku w dość różnych cenach, zależnie od modelu i rodzaju.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi uda ci się poprawić jakość sygnału telewizyjnego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 10:53:52