Dobry sygnał telewizyjny - parę wskazówek, co można zrobić, kiedy masz z tym problem.

Ważny mecz przerwany w kluczowym momencie? A może ciekawy film, tylko trochę musisz się domyślać co jest grane, ponieważ niewiele można zobaczyć na ekranie pośród pikseli? Coś musisz z tym zrobić.

Internet - malowidło
Napisał: Dmitry Grigoriev
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli masz problemy z jakością transmisji telewizyjnej, w pierwszym momencie przychodzi rzecz jasna myśl o potrzebie sprawdzenia anteny. W zasadzie można je podzielić na dwa typy: zewnętrzne i wewnętrzne. Oczywiście, jeżeli chodzi o działanie, to nie trzeba chyba nikogo przekonywać o przewadze anteny zewnętrznej nad tą zainstalowaną w środku. Zależnie od tego, czy mieszkamy w pobliżu nadajnika i jak wysoko, antena wewnętrzna będzie lepiej lub gorzej działać, bo mury stanowią przeszkodę dla fal. Dlatego, jeżeli to możliwe, lepiej będzie zakupić zewnętrzną.

Jeżeli absorbują Cię prezentowane w tym artykule tematy i masz ochotę zobaczyć większą ilość informacji na tego typu temat - wejdź tu energia dla przedsiębiorstw Axpo Polska.

Najlepszym wariantem jest zamontowanie anteny maksymalnie wysoko, na przykład na dachu. Trzeba przypomnieć tutaj, iż jest to możliwe też w domach wielorodzinnych. W sprzedaży są oferowane ma się rozumieć różnorodnego rodzaju anteny, producenci cały czas poszukują i sprawdzają jak najbardziej optymalne konstrukcje. Jak sprawdzić, czy masz odpowiednią antenę? Gdy odbiornik podłączony blisko anteny działa znacząco lepiej niż w miejscu, w którym zazwyczaj stoi, możemy stwierdzić, że problem gorszego sygnału nie leży po stronie anteny.

Wtedy powinien cię interesować wzmacniacz antenowy. Jego kluczowym zadaniem jest kompensowanie strat między anteną a odbiornikiem. Wzmacniacz antenowy będzie konieczny przede wszystkim w domach dużych, gdzie mamy parę kontaktów antenowych i duże oddalenie pomiędzy anteną a odbiornikiem. Każdy składnik naszej instalacji może zatem powodować osłabienie sygnału. Jeżeli masz dobrą antenę i nie chcesz jej zmieniać na nową, warto sprawdzić, czy można do niej zakupić wzmacniacz. W większości anten wzmacniacz antenowy może być domontowany na miejscu tzw. symetryzatora. Wzmacniacze, tak samo jak same anteny, są dostępne na rynku w dość różnych cenach, zależnie od modelu i rodzaju.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi uda ci się poprawić jakość sygnału telewizyjnego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 10:53:52