Smartfon – jak zatroszczyć się o niego?

Na chwilę obecną mało kto wyobraża sobie życie bez smartfona. Nie jest on już, tak jak niegdyś, wyłącznie przyrządem łączności za pomocą krótkich wiadomości tekstowych i połączeń. Coraz częściej telefon komórkowy to też aparat cyfrowy, kalendarz, budzik, latarka, odtwarzacz multimediów i Bóg wie, co jeszcze. Opcji użytkowania modnych w ostatnim czasie telefonów dotykowych są praktycznie bezgraniczne – toteż nie zdumiewa fakt, że smartfony są tak popularne pośród eksploatatorów. Telefon dotykowy potrafi być niezwykle praktyczny, jednak ma tendencję do usterek. W jaki sposób im zapobiegać? Jak dbać o smartfon tak, ażeby posłużył przez lata?

fotos - samochód
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
usługi - landszaft
Napisał: Daniel Kruczynski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ekran oraz dotyk.

To zagadnienie okazało się dla Ciebie absorbujące? Sprawdź też podobne źródła (http://propertyapart.com/oferta-tanie-noclegi-centrum) na ten omawiany wątek, które na pewno są równie wciągające.

Najważniejszy element konstrukcyjny telefonu dotykowego. To on umożliwia użytkowanie aparatu. W komórce obsługiwanej przez dotyk, dysfunkcja ekranu może zupełnie uniemożliwić jej eksploatację. Coraz nagminniej w przypadku usterki ekranu dotykowego nie można liczyć na serwis gwarancyjny. Ta niesłychanie sporadycznie jest rozpatrywana pozytywnie – udowadnia się posiadaczowi telefonu jego nieprawidłowe użytkowanie oraz tym samym jego winę, bądź opiniuje się uszkodzenie mechaniczne. Reperacja ekranu poza gwarancją jest z kolei ogromnie kosztowna, często w ogóle nieopłacalna. Stąd wskazane jest dbać o ekran dotykowy oraz traktować go w odpowiedni sposób. Jeżeli niezbędna będzie wymiana wyświetlacza, warto wpisać w swój pecet: serwis GSM Łódź.

wizerunek - samochód
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bezwzględnie, po usunięciu folii fabrycznej z ekranu telefonu dotykowego, należy wyposażyć się w nową folię osłonową, na przykład poliwęglanową. Chroni ona ekran przed pobrudzeniami oraz rysami, stanowi barierę przed niepomyślnymi warunkami atmosferycznymi, to jest deszczem czy nadmiernym słońcem. Kosztuje od paru do parunastu złotych i możesz ją kupić w sieciowych sklepach z RTV, sklepach z akcesoriami GSM, także tych internetowych. Folię przylepia się na dokładnie oczyszczony ekran.

Jeśli chcesz odkryć więcej na ten temat, kliknij na odsyłacz do wpisu (http://protlumaczenia.pl/tlumacz-przysiegly-jezyka-czeskiego-warszawa/) - informacje w tym miejscu zawarte są bardzo interesujące.

Dobrze zamontowana może posłużyć przez parę miesięcy. Jeżeli zaczyna się zrywać, należy ją wymienić na nową.

Co może jeszcze zaszkodzić dotykowemu ekranowi? Przede wszystkim może on się popsuć od kontaktu z wszelkimi płynami, chociaż na rynku są osiągalne już telefony, które działają pod wodą. Typowe dotykowe ekrany powinny być jednak trzymane z daleka od wody, tłuszczów. Ekrany dotykowe czyści się szmatkami z mikrofibry, a w ostateczności jedynie specjalnymi sprayami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 09:42:52