Podrabiana bateria może poważnie uszkodzić telefon, lepiej więc dobrze się rozejrzeć przed nabyciem tego akcesorium

Lwia część urządzeń, które codziennie ze sobą nosimy, działa dzięki bateriom. Wcześniej czy później każda bateria będzie wymagała wymiany. Pierwsze symptomy sygnalizujące taką potrzebę, to słabsze działanie, na ten przykład, komórki. Podczas nabywania nowej baterii warto sobie odpowiedzieć na ważne pytanie: oryginał czy odpowiednik?

technologia - image
Napisał: Samsung
Na podstawie: Samsung
Oczywiście odpowiedniki są mniej kosztowne, nie ma tu jakichkolwiek wątpliwości. Obecnie wypuszcza je na rynek je bardzo dużo marek, a same baterie różnią się kosztem oraz efektywnością. Jednak wybierając tańszy odpowiednik czasami sporo ryzykujemy – może stać się tak, iż ucierpi na tym nie tylko nasz budżet, jeżeli akumulatory centra warszawa zniszczy nam komórkę, ale także nasze zdrowie. Były takie wypadki, iż tanie baterie wybuchały. Lepiej zatem trzymać się zasady, że do telefonu Samsung najlepiej pasuje bateria samsung a do smartfona Sony bateria sony. Nie można też stosować oryginalnych akumulatorków w urządzeniach innej firmy. Zatem, jeśli mamy, przykładowo aparat cyfrowy marki Olympus, to należytym rozwiązaniem będzie akumulator (http://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-exide.html) tej właśnie marki, a nie firmowa bateria samsung lub panasonic.

Tak samo jest w przypadku innych produktów np. notebooków. Aby posiadać gwarancję jakości, kupujmy dodatki dedykowane, więc do laptopa Acer idealna będzie oryginalna bateria acer. Jeśli zdecydujemy się na zakup mniej kosztownego odpowiednika, to niesłychanie często wychodzi, iż producent nie podaje prawdziwych informacji na temat czasu działania akumulatorka. Bywa i tak, iż nabyta bateria trzyma nawet o połowę krócej niż głosi napis na pudełku. W przypadku notebooków funkcjonuje ta sama zasada, co w przypadku smartfonów lub lustrzanek. Do urządzenia Acer zawsze najlepsza będzie firmowa bateria acer, a nie produkty firmy Asus czy Lenovo. Jedynie to zapewni gwarancję niezawodności.

Naturalnie są firmy, które produkują dobrej jakości zamienniki. Przed udaniem się na zakupy warto więc przeprowadzić małe rozpoznanie w Internecie i samodzielnie przekonać się, czy warto kupić tańszą baterię. Jeżeli jednakże bardziej aniżeli na oszczędzaniu zależy nam na bezpieczeństwie, to możemy być pewni, że kupując firmowy produkt, ani trochę nie ryzykujemy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-05 09:53:29