Z jakich powodów audioprzewodniki dostępne na terenie muzeów cieszą się rosnącą popularnością.

Być może każdy, kto miał okazję zwiedzać kiedykolwiek muzeum złościł się, jak się tłoczył w większej grupie, nawet dobrze nie oglądnąwszy wszystkich eksponatów. Jeszcze do niedawna takie sytuacje często były spotykane, i sporo zwiedzających nie było do końca zadowolonych z tego, co zobaczyli. I nie było również wielkiego wyboru, zwłaszcza jeśli samodzielne zwiedzanie nie było dozwolone.

wakacje - fotogram
Napisał: Michal Goszczynski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejną opcją było zamówienie przewodnika dla siebie, lecz tu trzeba się już było liczyć w wyższym wydatkiem.

Nie zwlekaj, tylko jeśli masz ochotę zgłębić omawiany temat, obejrzyj więcej tutaj (http://www.mojekonferencje.pl/zabia-wola/hotel-palatium-) a na pewno zdobędziesz ważne informacje na przedstawiany wątek.

Tak naprawdę samodzielne zwiedzanie również nie będzie dobrym rozwiązaniem. O niejednym miejscu i eksponacie można się dowiedzieć ciekawych rzeczy, tyle że przy założeniu że ktoś to powie. A przechadzając się samotnie po salach w muzeum raczej nikogo takiego się nie znajdzie, chyba że się dołączy do jakiejś zorganizowane grupy. Lecz w ostatnim czasie dla takich samodzielnych, niezależnych turystów pojawiła się ciekawa możliwość, a mianowicie audio przewodnik. Przy kupowaniu biletów otrzymać można nieduże elektroniczne sprzęty, jakie mogą być bardzo pomocne w czasie zwiedzania.

Typowy audioguide ma wielkość pilota do telewizora, na wyposażeniu ma wygodne słuchawki, a sterowany jest kilkoma klawiszami. Będą one służyć do wybierania języka oraz szafka skrytkowa zmiany nagrań. Audioprzewodniki posiadają w swojej pamięci zapisane opisy wszystkich najciekawszych w danym obiekcie miejsc, niejednokrotnie z różnymi historiami na ich temat. Tym sposobem można samodzielnie ruszyć na zwiedzanie, bez obawy, że się pominie coś interesującego. Ich duża zaletą jest też to, że dostosować można tempo wycieczki do swoich potrzeb czy na przykład zmieniać i modyfikować trasę. Bez wątpienia na coraz większe zainteresowanie urządzeniami tego typu wpływ mają koszty.

Wynajęcie przewodnika dla siebie będzie się wiązało z dość dużym wydatkiem, elektroniczne urządzenia są dużo tańszym rozwiązaniem. Z jednej strony będą one dawać turystom niezależność i swobodę, a z drugiej dostarczają im wielu interesujących szczegółów o miejscach, jakie aktualnie oglądają.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-28 14:22:05