Złej jakości bateria może istotnie uszkodzić telefon, lepiej zatem dobrze się rozejrzeć przed zakupem tego akcesorium

Laptop bez akumulatora nie będzie sprawny, o tym wie każdy. Dobrze działająca bateria to gwarancja dobrze funkcjonującego sprzętu. Wyłącznie dzięki niej możemy pracować na urządzeniu w każdym obszarze

Tak samo jest w przypadku innych produktów na ten przykład laptopów. By posiadać zagwarantowaną jakość, wybierajmy dodatki dedykowane, więc do notebooka Acer idealna będzie oryginalna bateria acer. Jeśli wybierzemy kupienie mniej kosztownego odpowiednika, to niesłychanie często okazuje się, że wytwórca nie podaje zgodnych z prawdą informacji na temat pojemności baterii. Bywa i tak, że zakupiona bateria (akumulator24.com.pl/akcesoria.html) działa nawet o połowę krócej niż głosi napis na pudełku. W przypadku notebooków działa ta sama zasada, jak w wypadku smartfonów lub lustrzanek. Do urządzenia Acer zawsze najodpowiedniejsza będzie oryginalna bateria acer, a nie produkty firmy Sony lub Lenovo. Jedynie to da nam gwarancję niezawodności.

Laptop - bateria
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ten tekst zostanie poświęcony baterii, która zasila te kompy i zezwala, by mieć je ze sobą w każdej dopuszczalnej sytuacji i miejscu, w którym w tej chwili jest nam potrzebny. Notebook, który funkcjonuje dzięki zasilaniu bateryjnym np. bateria lenovo, bądź bateria sony (pomocne wskazówki), najpierw wytrzymywał będzie 3 godziny, jednakże po zwykle dwóch latach korzystania nie więcej niż 1 godzinę. W wielu przypadkach zdarza się, iż bateria przestaje w ogóle działać tzn. wyłącza się niedługo po rozłączeniu od niej zasilania. W takiej oto sytuacji nasz przenośny komputer przenośny staje się składanym pecetem, którego miejsce w większości wypadków bywa na biurku.

Protekcjami starzenia się baterii jest w szczególności czas, którego nie możemy udaremniać, bo to naturalny proces działający na objętość akumulatora. Następnym czynnikiem jest temperatura. Maksymalnymi warunkami pracy akumulatora jest 20 - 25 stopni, im w wyższym stopniu ciepło znajduje się w powietrzu tym prędzej skracana jest pojemność akumulatora. Ciekawostką jest zjawisko, iż gdy komputer przenośny nagrzeje się do 60 szczebli po trzech miesiącach używania wydajność akumulatora może spaść nieraz o połowę. Ostatnim atrybutem dla tak ważnych elementów jak bateria sony, bateria lenovo jest wartość ładowań. Akumulatory nastawione są zazwyczaj na 300 -400 cyklów ładowań. Jesteśmy w stanie przypuszczać, że po tym czasie zdolność produkcyjna komputera opadnie o połowę. Aby zatrzymać to starzenie się powinno się analogicznie do przyczyn: wykonywać pracę w prawidłowiej temperaturze, nie doprowadzać do ocieplenia się sprzętu, a gdy do niego dojdzie to wydajnie go chłodzić. Następnym jest unikanie stałego doładowywania baterii albo pracy na ciągle podłączonym do ładowania notebooku. W następstwie tego należy minimum raz w tygodniu, w zależności od użytkowania rozładować baterię całkiem.

technologia - odbitka
Napisał: Highways Agency
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszelkie baterie oraz akumulatory mają swoją indywidualną żywotność. Jeżeli mowa o tych z laptopów, np. bateria asus, to muszą być funkcjonalne przez ok. 2-3 lata. Przeliczane jest to na cykle – więc jest to mniej więcej 500 cykli. To naturalne, że z czasem zmniejsza się sprawność ogniw znajdujących się w baterii. Podczas każdego cyklu okres pracy się zmniejsza, aż do momentu, kiedy ciągłe podpinanie ładowarki do baterii okazuje się niezbędne. To znacznie utrudnia korzystanie z laptopa wszędzie, bo należy szukać elektryczności.

Opracowaliśmy dla Ciebie niezwykle zajmujące wpisy. Wystarczy wejść w adres tego serwisu (http://lombardpiaseczno24h.pl/o-nas/). Jeśli masz jakiekolwiek zagwozdki, to z radością na nie odpowiemy.

W ten sposób z laptopa powstaje tak naprawdę urządzenie stacjonarne, a to nie ma sensu. Każda bateria, bez znaczenia, czy jest to bateria toshiba (w najnowszym wpisie) lub inna znana firma, musi być właściwie dobrana do urządzenia.

Jak odnaleźć dobry odpowiednik starego akumulatora? Trzeba wziąć pod uwagę oryginalne oznakowanie baterii. Jego znajomość znacząco ułatwi zakup dobrego odpowiednika. Rozpoznanie modelu baterii pierwotnej to pierwszy krok do udanego zakupu nowej. Aby go rozpoznać, należy wysunąć baterię z laptopa i spojrzeć na naklejkę. Widnieją tam: kraj produkcji, symbole ostrzegawcze i kod, unikalny dla każdego wytwórcy. Na przykład, bateria Asus posiada kod o początku AXX-, natomiast bateria Toshiba: PAXXXX-.

Wiedza na temat kodu to jednakże nie wszystko. Pamiętać należy też o odpowiednim doborze napięcia. Przeważnie są to napięcia o mocy 10.8V lub 14.4V. Weź pod uwagę, że laptop nie będzie sprawne, jeśli zdecydujesz się na akumulator o niższym albo wyższym napięciu niż standardowo.
Finalne kryterium zakupu drugiej baterii to pojemność, opisywana w jednostce mAh lub też Wh. Im większa ich wartość, tym dłużej laptop może działać bez ładowania.
Pragnąc na długo cieszyć się z wymarzonego, przenośnego laptopa wypada o niego troszczyć się. Jednym z produktów do tego pomocnym jest plastikowa podkładka, która polepsza obieg powietrza w obudowie. Zmniejsza ona temperaturę tudzież wydłuża żywotność akumulatora.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-04 10:39:00