Jaką rolę odgrywa prąd w codzienny życiu, jak powinno się wykonywać elektryczne instalacje.

Prąd ma ogromne znaczenie w naszym życiu, w zasadzie bez niego cywilizacja jaką znamy praktycznie by nie mogła istnieć. Równocześnie stanowić może bardzo duże zagrożenie, co niestety potwierdzają ponure statystyki.

Elektronika
Napisał: Les Orchard
Na podstawie: http://www.flickr.com
W każdym roku w wyniku porażenia prądem umiera sporo osób, przydarzają się również zwarcia przewodów i pożary tym spowodowane. Dlatego też projektując i instalując instalację elektryczną w mieszkaniu, domu czy przemysłowym obiekcie trzeba zadbać o to, aby była ona jak najbezpieczniejsza dla użytkowników. Przepisy narzucają stosowanie określonych rozwiązań, które mają zapewnić pewien poziom zabezpieczeń. Między innymi obecnie konieczne jest stosowanie gniazdek mających bolce uziemiające, dzięki który w przypadku przebicia na obudowę jakiegoś urządzenia użytkownicy będą bezpieczni. Lecz jeżeli ktoś będzie chciał, to może pójść jeszcze jeden krok i na przykład zainstalować wyłączniki różnicowo-prądowe. Porównują one prądy wypływające i wpływające z obwodu, i jeżeli będą się one różniły, to wszystko jest wyłączane.

Na bezpieczeństwo układów mają wpływ dwie główne rzeczy, czyli osprzęt elektryczny i wykonanie instalacji.

Bardzo interesuje Cię podnoszona w tym miejscu kwestia? Jeśli tak, to dodatkowo kliknij ten link oraz zdobądź użyteczne info (https://e-gift.pl/oferta/dom-wyposazenie/grill/).

Jeśli chodzi o osprzęt to spełniać on musi określone normy i mieć konieczne parametry bezpieczeństwa. Z tego też powodu powinno się go kupować w pierwszej kolejności w legalnych hurtowniach i sklepach, lecz również należy mieć na uwadze na odpowiednią jakość. włączniki elektryczne i tym podobne akcesoria wytwarzane przez polskie czy zachodnie firmy trzymają odpowiedni poziom i można ich bez obaw używać. Ostrożność jest zalecana przy akcesoriach importowanych z Azji, jakie będą wprawdzie kusić niską ceną, ale z jakością nie zawsze jest najlepiej.

Lecz najlepszy nawet osprzęt elektryczny nie zda egzaminu, jeżeli nie będzie należycie zainstalowany. Dlatego też wykonaniem instalacji powinien się zająć doświadczony elektryk, a nie przypadkowa osoba, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo użytkujących ją ludzi.

Jeżeli sądzisz, że podane informacje są wartościowe, to odsyłam do źródła - w tamtym miejscu także są podobne dane, które warto przeczytać.

Wszystko zrobione być musi zgodnie z ustalonym projektem, lecz również zasadami montażu takich instalacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-07 14:29:58