Jak postęp w nowoczesnych technologiach wpłynął na rozwijanie się nowych, zaawansowanych rozwiązań w zakresie komunikacji.

Technologiczny postęp daje coraz to nowocześniejsze możliwości, jeżeli chodzi o komunikację na dalekie odległości. Jeszcze do niedawna dało się tylko rozmawiać z innymi osobami, obecnie widzieć je można na ekranie komputera, a całkiem możliwe, że za kilka lat oglądać się będzie postacie w trójwymiarze.

biznes - obrazeczek
Napisał: Łukasz Miśkiewicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z takich możliwości cieszą się normalni ludzie, lecz coraz częściej korzysta również biznes, dla którego takie nowinki to zwiększenie możliwości prowadzenia interesów i równocześnie ograniczenie kosztów. Przykładowo w obie te kwestie doskonale wpisuje się video conferencing, który jest coraz powszechniej stosowany przez różne firmy. Jego ogromnym plusem jest to, że można organizować różnego rodzaju konferencje lub spotkania z ludźmi z różnych stron świata, bez konieczności ściągania ich do jednego miejsca. Technologie które umożliwiają realizację takich videokonferencji rozwijają się w błyskawicznym tempie i ich możliwości cały czas rosną.

Jeśli zainteresowały Cię treści publikowane na niniejszej stronie, to na pewno świetna witryna (https://intraworq.com/) również będzie dla Ciebie godna uwagi.

Całkiem niedawno jeszcze normą było tylko transmitowaniu obrazu i głosu. Obecnie coraz częściej pojawiają się w ofercie najróżniejsze narzędzia umożliwiające zdalną pracę nad projektem osób będących w nieraz bardzo odległych lokalizacjach.

Jeszcze krok dalej idzie teleobecność, która pozwala na sprawienie wrażenia, że dana osoba przebywająca w jednym miejscu tak naprawdę będzie widziana, jakby znajdowała się całkowicie gdzie indziej.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się sporo na ów temat, to przejdź na naszą nową witrynę i dowiedz się także (https://osiedlemeteos.pl/) czegoś nowego o tym wątku.

Coraz częściej technikę tę stosuje się podczas organizowania videokonferencji, aby zapewnić warunki jak najbardziej podobne do bezpośredniego spotkania.

Odpowiednio duży obraz o doskonałej jakości a także wyraźny, czysty dźwięk to najważniejsze narzędzia stosowane w tej technice. Takie rozwiązania bardzo chętnie stosuje się również w wielu innych dziedzinach, na przykład podczas nauczania na odległość, zdalnych medycznych zabiegach czy też w przypadkach, gdy czyjaś obecność wiązałaby się z niebezpieczeństwem. Przez to, że kompleksowe przygotowanie takich systemów wymaga użycia wielu zaawansowanych rozwiązań, to ich koszt jest dość duży.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-07 14:46:58