Z jakiego powodu videokonferencje cały czas zyskują na popularności, krótka prezentacja ich możliwości.

Technologiczny postęp przynosi coraz to nowocześniejsze możliwości, jeżeli chodzi o komunikację na większe odległości. Jeszcze do niedawna dało się tylko rozmawiać z innymi osobami, dzisiaj widzieć je można na ekranie monitora, a całkiem możliwe, że za kilka lat będzie się oglądało postacie w trójwymiarze.

firma - stykówka
Napisał: Solamente Itan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tu także dość szybko zawitała możliwość przesyłania głosu w formie cyfrowej, a od kiedy stały się dostępne łącza mające dużą przepustowość, to również i obrazu. W szybkim tempie te nowinki techniczne zaczęły być używane przez biznes, każda możliwość ograniczenia zarządzanie ograniczeniami kosztów czy czasu potrzebnego na realizację jakiś projektów jest mile widziana. Na rynku zaczęły się pojawiać pierwsze programy do tworzenia videokonferencji, i zostały one niezwykle pozytywnie przyjęte. Zamiast wysyłać pracowników w kosztowne podróże służbowe wystarczyło włączyć komputer lub laptop, uruchomić odpowiedni program i można już zacząć rozmawiać z klientami czy współpracownikami nawet z innych krajów. Plusy tego typu narzędzi są na tyle duże, że są coraz chętniej wykorzystywane, co z kolei napędza ich intensywny rozwój - zobacz koniecznie.

Technologia idzie z postępem, raz za razem nowe rzeczy wynajdywane są gwoli udogodnienia egzystowania ludziom. Niezmiernie cenne jest to, że przez takie systemy jak teleobecność ((link do wpisu)) można tak samo cieszyć się widokiem krewnych w ciągu odległego wyjazdu, jak i również rozwinąć się , choćby przez doświadczanie czegoś, czego nie moglibyśmy zobaczyć bez takiej technologii.

Współcześnie oferowane systemy telepresence dają znacznie więcej możliwości, niż narzędzia sprzed kilku lat. Przede wszystkim zapewniają naprawdę dużą jakość komunikacji, na dzień dzisiejszy więcej ograniczeń daje nie sam sprzęt, a przepustowość łączy. Jednak dynamiczny postęp także w tym obszarze sprawia, że w coraz liczniejszych przypadkach i to przestaje być jakąś dużą przeszkodą. Kolejna rzecz to dynamiczny rozwój narzędzi do pracy zespołowej, dzięki którym nie tylko jest możliwość samej rozmowy, lecz również wydajnej pracy przy projektach. Zresztą widać coraz bardziej, że zmiany idą właśnie w kierunku możliwości wydajnej pracy z różnych miejsc, i coraz większa ilość rozwiązań będzie pozwalała na tego typu rzeczy. Rzecz jasna w wielu przypadkach najzwyklejsza videokonferencja, oparta o darmowe niekiedy rozwiązania w zupełności wystarczy.

Ta technologia jest niezastąpiona w trakcie każdego rodzaju negocjacji w biznesie, kiedy bardzo istotne jest rozgryzienie rozmówcy – to, iż rozmawiamy z nim praktycznie tak, jakgdyby był obok, umożliwia odkrycie jego prawdziwych intencji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-10 15:47:56