Jak przyciągnąć kupujących, czyli dobra promowanie robi dobrą robotę.

Każdy bez wyjątku kto otwiera swój działalność zastanawia się jak przyciągnąć konsumentów. Są różne drogi, no bo w końcu dobry marketing to podstawa. Jeżeli to nam dobrze pójdzie, to kolejne kroki są łatwiejsze.

Spot reklamowy biznesowy
Napisał: Sebastiaan ter Burg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kluczowe jest to, aby początkowo wpaść na ideę, zrealizowanie go nie jest aż tak trudne. Najlepiej zatrudnić fachowców, którzy się na tym znają i najlepiej wiedzą jakich trików użyć. Jeśli mowa o triki marketingowe, jest ich wiele i powinno się je znać. Najważniejszy jest oczywiście spot reklamowy - zobacz agencję Telewizje ogląda prawie każdy, więc jeżeli coś ubrane jest w dobre słowa i w tle słychać chwytliwą melodię, z pewnością nie wyłączy telewizji. Co więcej, koszt też jest kluczowa. Jeżeli coś kosztuje 9,99 a nie 10 złotych, to większy jest na to popyt. Badania pokazują, iż chociaż jest to dysproporcja jednego grosza i tak klienci zechcą tańszy towar.

Następny trik to etapowa wyprzedaż. Jeśli coś jest tylko przez kilka dni, zmotywuje to kupujących to prędkiego zakupienia. Doskonale, aby przykładowo w spocie radiowym powtarzano termin ukończenia promocji. Termin jest pewnego typu presją i jednocześnie motywacją. Jeśli ludzie muszą sami obliczać ile na danej rzeczy oszczędzają, jest to dla nich pewne utrudnienie. Dlatego też trzeba powtarzać i podkreślać ile mogą oszczędzić i zatrzymać dla siebie. Oprócz tego jak wchodzi się do hipermarketu czujemy zapach świeżego pieczywa, przez to odczuwamy głód i z tego powodu więcej możemy kupić.

Zobacz interesującą ofertę na stronie samo wykorzystywane są nowoczesne wizualizacje 3d, które interesują też najmłodszych w sklepach zabawkowych. Pamiętajmy jednak, że jeśli mamy zamiar przyciągnąć konsumentów, to powinniśmy spty tworzyć z wyczuciem, nie kompromitować się, nie być nachalnym. Takie delikatne, nie rzucające się bardzo w oczy chwyty na pewno zadziałają. Czasami ludzie nie zdają sobie sprawy w jakie triki marketingowe dają się nabrać. Istotne jest, aby koncepcja na który wpadniemy był zachwycający. Doskonale pytać się osób trzecich co o tym sądzą, bo przecież świetnie jest też usłyszeć krytykę.

Niniejszy artykuł jest dla Ciebie ciekawy? Jeżeli tak to, przejrzyj również podobne serwisy, które zawierają informacje na omawiany wątek.

To sprawi, że nasz pomysł będzie lepszy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 16:57:04