W jaki sposób można zostać programistą? Jakie warunki trzeba spełnić? Które cechy są konieczne w takim zawodzie?

Wiele ludzi zastanawia się nad tym, czy może pracować jako zawodowy programista? W takiej kwestii pojawiają się pytania o to, czy pewne umiejętności komputerowe będą wystarczające, aby przyswoić sobie programowanie w sposób profesjonalny. To oczywiście istotne, lecz specjaliści od rynku pracy patrzą też na innego rodzaju aspekty.

Bardzo istotną rzeczą jest pasja. Bez względu na to, czym się zajmujemy, jeśli robimy to z pasją, osiągnąć możemy o wiele lepsze rezultaty. Tak samo jest przecież z programowaniem, bo bez prawdziwego zainteresowania będziemy jedynie rzemieślnikami, a nie twórczymi programistami. Następną w związku z tym cechą jest kreatywność. Oczywiście programista - (http://www.kaemmerer.pl) powinien być “ścisłowcem”, a co za tym idzie świetnie sobie radzić z przedmiotami ścisłymi, lecz oprócz tego powinien być kreatywny.

Informatyk
Napisał: Harry Wood
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu najlepszych programistów ma zdolności muzyczne i plastyczne, i nikogo nie dziwi coś takiego. Programowanie właściwie to tworzenie, dlatego też ma to wiele wspólnego z tworzeniem muzyki albo też dzieł plastycznych. Tego rodzaju kreatywność może pomóc w poszukiwaniu pomysłowych rozwiązań, które w dziedzinie IT są niezbędne. Bez wątpienia programista musi być wytrwały. Kodowanie to z pewnością nie jest łatwe zadanie, wymaga ogromnie dużo czasu. Na wyższym poziomie programowanie może być jeszcze trudniejsze, jednocześnie jest bardziej czasochłonne. Każdy programista musi nauczyć się bycia cierpliwym, ażeby móc rozwiązywać także te bardziej skomplikowane zadania. Konieczna będzie spora koncentracja, gdyż niektóre rzeczy są w stanie zrobić jedynie najlepsi. Takie osoby także zarabiają więcej, bo jak programisty to zarobki rozkładają się różnie, chociaż rzecz jasna nawet dla kogoś, kto dopiero zaczyna oferowane są całkiem dobre stawki.

To rzecz jasna jest zależne od firmy, ponieważ nie zawsze jest tak, iż świeży programista może liczyć na rewelacyjne warunki pod każdym względem. Jednak panuje taki trend, który pokazuje, iż programiści są bardzo cenieni. Po prostu takie umiejętności są obecnie tak doceniane na rynku, że niektórzy są w stanie wydać sporo pieniędzy za pozyskanie świetnego fachowca. Dlatego na pewno dobrze będzie rozważyć zostanie kimś takim, ponieważ faktycznie zapotrzebowanie jest bardzo duże.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:28:04