Porządny program do robienia map numerycznych jest wymagany w każdej spółce geodezyjnej, jeżeli chce ona pozostać konkurencyjna

Firmy geodezyjne powinny mieć nowoczesne oprogramowanie, które umożliwia robienie precyzyjnych map numerycznych ewidencji terenów i budynków. Jest ono niezbędne, jeśli spółka pragnie sprawnie funkcjonować oraz pozyskiwać kolejnych klientów.

sprzęt - tableau
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Internecie odnajdziemy wiele najróżniejszych programów, które umożliwiają tworzenie szczegółowych map numerycznych. Niesłychanie powszechnym jest mapa sg. Krajowi specjaliści używają go od parunastu lat i bardzo doceniają jego możliwości. Z jego pomocą można opracować wszystkie niezbędne dane pomiarowe. Mapa SG posiada również kilkaset użytecznych poleceń, które znacznie usprawniają redagowanie mapy. Są wśród nich między innymi: przenumerowanie punktów, wyszukiwanie działek, generowanie wyrysów oraz dużo innych. Bardzo wielu fachowców zgadza się, że Mapa SG to jeden z najlepszych oraz najprostszych w obsłudze programów dostępnych na rynku. Działa on w systemie GStarCAD, jest więc bardzo podobny do AutoCADa, co znacząco uprości zmianę platformy. Obsługa także będzie intuicyjna.

Od porządnego oprogramowania zależne jest czy wymagana w branży geodezyjnej mapa numeryczna będzie precyzyjna. Z tego powodu trzeba kupować do firmy jedynie sprawdzone aplikacje, które posiadają pozytywne oceny. Warto nadmienić, iż taka mapa występuje w formie cyfrowej, a zatem bardzo łatwo będzie nanosić na nią rozmaite wymagane korekty, co jest raczej trudne w przypadku map analogowych. Mapa numeryczna może być tworzona na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim w oparciu o geodezyjne pomiary, lecz istotną rolę pełnić mogą również lotnicze zdjęcia. Owe mapy dzielimy na wektorowe oraz rastrowe. Te drugie posiadają bardzo wiele zalet, jednak trzeba dużo pamięci komputera, aby je przechować. Dlatego też popularniejsze są mapy wektorowe.

Mapy numeryczne są niezmiernie wygodne dla geodetów. Łatwo je zaktualizować oraz może z nich korzystać w tym samym czasie parę osób. Bez problemu da się także odnaleźć na nich niezbędne dane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:25:36