Rzutniki bez tradycyjnych lamp wykorzystują niebieski laser – w jaki sposób to działa?

Sprzęt audiowizualny nie jest czymś, co modernizujemy rokrocznie jak firany czy poduszki. Mając na uwadze ceny zazwyczaj długo i dogłębnie badamy rynek i rozważamy decyzję, jakie wyjście zakupić. Obecnie nie istnieje coś takiego jak normalny telewizor - każdy sprzęt ma mnóstwo funkcji, które jesteśmy w stanie sprawdzić. A może w ogóle nie potrzebujemy telewizora, tylko... coś nowszego?

Projektor
Napisał: Indalo PR
Na podstawie: Indalo PR
Lampy modyfikowały się na tyle, że zyskiwały coraz to większą moc przy zminimalizowaniu wymiarów. Co więcej, tworzono coraz bardziej energooszczędne ich odsłony. Niestety nie udało się sporządzić wydzielających na tyle niewiele energii cieplnej modułów, jakie można byłoby schładzać pasywnie – wszystkie konstrukcje mają cichsze lub głośniejsze wentylatory. Do tego trzeba było skorzystać z systemów chroniących wnętrza projektorów przed kurzem, który zakłócał pracę wentylatorów, ale osadzając się na fragmentach toru świetlnego, powodował pojawianie się zanieczyszczeń widocznych na ekranie. Paru producentów, pragnąc poprawić parametry układów wykorzystujących diody LED, wykoncypowało projektor laserowy, który jest w stanie zagwarantować stosowną jasność. Napotkali oni jednakże na spory kłopot, ponieważ ażeby uzyskać obraz o stosownym nasyceniu barwami, trzeba zapewnić jednakową dawkę światła niebieskiego, zielonego oraz czerwonego. Zanim zdecydujesz się na zakup nowiuteńkiego projektora przeczytaj projektory led ranking (zobacz na stronie).

Projektor LED Sony
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony
Zanim udzielimy odpowiedzi na pytanie, jaki projektor kupić w konkretnej sytuacji, powinniśmy zorientować się, jakie alternatywy są dostępne na rynku. Teraz jest on zdominowany przez projektory led, które są bardzo żywotne, w porównaniu do swoich standardowych poprzedników. Bowiem kilka lat wstecz, kiedy jeszcze czytniki rfid nie były one dostępne na polskim rynku, urządzenia tego typu były jedynie zakupowane przez firmy, które stać było na nabycie narzędzia, które ma małą żywotność, bowiem rzadko było wykorzystywane. Jednak teraz, kiedy są one bardziej przyjazne typowemu użytkownikowi, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki projektor Led kupić? Tutaj w przypadku wielu z nas głównym elementem decyzyjnym będzie cena, jednak poza nią, także na inne zagadnienia musimy zwrócić uwagę. Przede wszystkim współczynnik projekcji - powinniśmy wybrać urządzenie najbardziej optymalne dla pomieszczenia, w którym oglądane będą widowiska. Trzeba podzielić dystans przez szerokość ekranu. Projektory LED także różnią się między sobą żywotnością. Oczywiście, te długo działające będą najdroższe, tutaj powinniśmy zastanowić się, jak intensywnie będzie wykorzystywany ten nabyty przez nas. Bowiem jeśli jesteśmy maniakami kina, którzy codziennie wieczorem odtwarzają seans, dobrze zainwestować w wartościowy przedmiot. Przemyślmy również, jak dużą rozdzielczość monitora pragniemy posiadać, bowiem im mniejsza, tym tańszy projektor, także na pewno i tutaj będziemy musieli iść na kompromis. W stwierdzeniu, jaki projektor LED wybrać pomoże nam na pewno również zestawienie dodatkowych cech danego urządzenia. Tutaj bezprzewodowy streaming video może być sporym atutem.

projektor led to zdecydowanie dokładniejsze odwzorowanie barw niż to, które oferowały nam starsze projektory. Dodatkowo są znacznie poręczniejsze tudzież lżejsze, co za tym idzie- łatwiej jest je przenosić. Jednym z najistotniejszych atutów jest to, iż są bezgłośne, czego na pewno nie można powiedzieć o starszych projektorach. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród kilku modeli takich projektorów. Zwykle koszt tego rodzaju sprzętu jest większy niż w przypadku zakupu klasycznego projektora, jednak jakość projektora laserowego jest nieporównywalnie lepsza. Planując kupno projektora możemy skorzystać z pomocnych porównywarek cen, które mogą nam pomóc w wybraniu odpowiedniego sprzętu. Warto wybierać produkty znanych oraz polecanych marek, które mają w swojej ofercie świetnej jakości produkty.

Wytwórcy przez minione lata głowili się nad tym, jakim sposobem otrzymać układy lampowe, które nie nastręczałyby wykorzystywania rtęci a także pozostałych szkodliwych substancji, a także były bardziej energooszczędne. Wszystko to, żeby sprostać wyczekiwaniom użytkowników, którzy są coraz w wyższym stopniu nastawieni na ekologię. Dopiero od paru lat, gdy pojawiły się pierwsze diody LED o wysokiej jasności, stosowane są coraz szerzej w rozmaitych urządzeniach. Dzięki nim można było skonstruować projektory przenośne, jakie mogą być zasilane akumulatorami. Określone dla nich małe ogniwa są w stanie zagwarantować do trzech godzin ciągłej pracy. A to wszystko dzięki energooszczędnym źródłom światła wykorzystującym diody ledowe i niewymagającym chłodzenia. Felerem takich sprzętów jest znikoma jasność – średnio 200 ANSI lumenów, co wymaga całkowitego zaciemnienia czy małej odległości od ekranu aby móc uzyskać obraz o akceptowalnej jakości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:22:46