W jaki sposób malutkie nadajniki zwane również beaconami zaczynają rewolucjonizować współczesny marketing.

Nasz świat otacza coraz gęstsza pajęczyna najróżniejszych elektronicznych urządzeń, jakie mogą się ze sobą komunikować. W większości domów, mieszkań i biur znajdują się bezprzewodowe sieci, praktycznie każdy obecnie używa smartfona, a co rusz się pojawiają kolejne nowości.

firma - akt
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie coraz głośniej jest o niedużych radiowych nadajnikach, nazywanych także beaconami.

Bez zwlekania zerknij tutaj (http://www.termas.pl/kontakt/) - to naprawdę gratka dla każdego miłośnika tematu, który w tym miejscu prezentujemy. Ta informacja z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Generalnie składają się one tylko z dwóch części, czyli mocnej baterii i nadajnika bluetooth. Lecz to wystarczy całkowicie, aby zacząć rewolucję na rynku reklamowym, co zresztą powoli już się dzieje. Beacony są coraz popularniejsze, a możliwości ich wykorzystania są naprawdę duże. Będą się one mogły kontaktować ze znalezionymi w pobliżu smartfonami, dzięki czemu ich użytkownicy będą mogli dostać różnego rodzaju informacje. I w tym właśnie tkwi największa siła beaconów, gdyż tymi informacjami mogą być najróżniejsze rzeczy. Przykładowo można otrzymać opis miejsca, w którym ktoś przebywa, zaproszenie do skorzystania z promocji czy nawet pomóc w poruszaniu się po jakimś pomieszczeniu.

firma - zbliżenie
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com
panorama - firma
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak więc widać te niewielkie urządzenia dają już teraz naprawdę dużo możliwości, a pomysłów na ich wykorzystanie przybywa. Ich ogromnym plusem jest to, że nie trzeba o nich pamiętać, bo po wykryciu urządzenia same się łączą i zaczynają wyświetlać informacje. Oczywiście beacon do realizacji swojej akcji będzie potrzebował, aby na smartfonie użytkownika zainstalowana była niezbędna aplikacja. Będzie się w ten sposób zapobiegać atakowaniu wszystkich osób, które pojawiłyby się w zasięgu.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie absorbujący, to szybko kliknij tu i przeczytaj tamto źródło (http://www.north.pl/czesci-agd/czesci-do-oczyszczaczy-powietrza/filtry-do-oczyszczaczy-powietrza,g1392915.html) - tam również zobaczysz dużo cennych informacji.

Jeżeli jednak ktoś zainstaluje ją, jednocześnie wyrażając zamiar korzystania z usługi, to jeśli tylko się zacznie przebywać w zasięgu tych malutkich urządzeń, to automatycznie otrzyma pożądane informacje.

Aktualnie coraz więcej firm zaczyna korzystać z tej technologii, szczególnie że koszty nie są bardzo duże. Same urządzenia będą kosztować w okolicach kilkunastu dolarów, a do tego dochodzi jeszcze ich skonfigurowanie a także przygotowanie niezbędnej aplikacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:22:48