Z jakich powodów videokonferencje cały czas zyskują na popularności, krótki opis ich możliwości.

Współczesne technologie dają coraz więcej możliwości w komunikowaniu się ludzi z całego świata. Przed kilkudziesięciu laty rewolucję zrobiły telefony pozwalając na swobodną rozmowę z innymi osobami, kolejne przełomy miały miejsce w momencie upowszechnienia się internetu.

firma - stykówka
Napisał: Solamente Itan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tu również stosunkowo szybko pojawiła się możliwość transmisji głosu w formie cyfrowej, a od kiedy stały się dostępne łącza mające dużą przepustowość, to także i obrazu. Bardzo szybko te nowinki techniczne zaczęły być używane przez środowiska biznesowe, każda możliwość zmniejszenia kosztów czy czasu potrzebnego na realizację jakiś projektów jest mile widziana. W sprzedaży pojawiać się zaczęły pierwsze programy do tworzenia videokonferencji, i rynek bardzo pozytywnie je przyjął. Zamiast wysyłać swoich pracowników w dalekie podróże służbowe wystarczyło załączyć komputer lub laptop, uruchomić odpowiedni program i można już zacząć rozmawiać z klientami czy współpracownikami nawet z innego kraju. Zalety takich narzędzi są na tyle duże, że coraz chętniej się je wykorzystuje, co z kolei napędza ich szybszy rozwój.

Oferowane aktualnie systemy telepresence dają znacznie więcej możliwości, niż narzędzia sprzed okresu paru lat.

Gdy opisywany wpis będzie przez Ciebie przestudiowany, kliknij również na odmienny odpowiedni serwis, który zawiera równie wciągające treści.

W pierwszej kolejności zapewniają naprawdę dużą jakość komunikowania się, na dzień dzisiejszy więcej ograniczeń daje nie używany sprzęt, a możliwości łączy. Lecz bardzo szybki postęp również w tym obszarze sprawia, że coraz częściej i to przestaje być jakąś dużą przeszkodą. Kolejna rzecz to rozwój narzędzi do zespołowej pracy, przy pomocy jakich nie tylko jest możliwość samej rozmowy, ale także zaawansowanej pracy nad jakimś projektem. Zresztą widać coraz bardziej, że zmiany zaczynają iść właśnie w kierunku możliwości wydajnej pracy z różnych lokalizacji, i coraz więcej rozwiązań będzie pozwalała na tego typu rzeczy. Rzecz jasna w niejednym przypadku zwykła videokonferencja, oparta o darmowe niekiedy rozwiązania w zupełności wystarczy.

Jednak postęp technologiczny bez przerwy idzie w przód i niewykluczone, że już niedługo można będzie oglądać rozmawiających w trójwymiarze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:25:37