Czy łatwo jest stworzyć swój warsztat samochodowy? Czego potrzebujemy w tym celu?

Warsztat samochodowy prościej prowadzić korzystając z dostępu do nowoczesnych technologii. Oprogramowanie dobrane do typu prowadzonej działalności, nie tylko zoptymalizuje pracę, ale też zagwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych danych.

rzut - samochód
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do prowadzenia własnego warsztatu nie potrzeba żadnych pozwoleń. Tu problemem będzie wyposażenie, jakie najtańsze nie jest. Dobry warsztat świadczy bowiem dość szeroki zakres usług, co natomiast wymaga wielu różnych narzędzi. Podnośniki, klucze, sprzęt do regulacji, prasa hydrauliczna to tylko nieliczne. Prócz tego dochodzi jeszcze sposób ewidencjonowania wszystkich usług.

Sprawdź ten unikalny serwis (https://www.swiatleku.pl/category/preparaty-na-lupiez) - prezentuje on zbliżoną problematykę i zapewne także Cię zaabsorbuje. Nie wahaj się więc i kliknij tu!

Do tego potrzebny będzie komputer oraz dobry program dla warsztatu (ta strona). Natomiast nim zrobimy długą listę potrzebnych rzeczy do kupienia należy wybrać dobre miejsce i lokal na takie usługi.

Warsztat samochodowy
Napisał: uniquelycat (Cathy) Smith
Na podstawie: http://www.flickr.com
Program dla warsztatu poza ewidencjonowaniem bazy klientów i wszelkich działań prowadzonych w warsztacie, służy również do wystawiania rachunków. Jest niezwykle pomocny, bowiem z jego pomocą można analizować historię napraw, wrócić do opisu dawnych usterek i na podstawie zgromadzonych informacji zaplanować usługi.

Musi on spełniać wymogi BHP między innymi odnośnie wentylacji, odpowiedniej antypoślizgowej nawierzchni czy dobrego oświetlenia. Należy pamiętać również, iż tego typu prace mogą czasem generować sporo hałas, z tego powodu ważne aby lokal znajdował się w miarę daleko od mieszkańców mogących skarżyć się na hałas. Jak widać gdy chcemy otworzyć taką działalność musimy zatroszczyć się o sporo rzeczy. Dobrze jest zatem nim przystąpimy do tego uporządkować sobie wszystkie informacje i spisać rzeczy, jakie musimy załatwić w pierwszej kolejności. Z pewnością pomoże nam to trochę poukładać sobie ten temat w głowie.

Kolejną i ostatnią już grupą oprzyrządowania warsztatu będą wszelkiego typu lewary, wysięgniki, jakie gwarantują pracę w spodnich częściach auta. Konstrukcje owe kupuje oraz instaluje się raz na kilka lat, jeżeli zrealizowane są odpowiednio, to posłużą nam istotnie bardzo długo. Program dla serwisów swą funkcjonalnością obejmuje kompletny zakres prac wykonywanych w sklepie czy punkcie serwisowym. Za jego pomocą możemy m.in. wystawić zlecenie lub rfid czytnik fakturę, przeglądnąć historię napraw konkretnego auta, sprawdzić cenę części bądź usługi, zająć termin na naprawę bądź przegląd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:34:05