Nowoczesne monitory wielkoformatowe zamiast tablic interaktywnych

Coraz częściej zamiast tablic interaktywnych stosuje się monitory wielkoformatowe. Takie monitory z nakładką dotykową mają podobną funkcjonalność, ale są prostsze w obsłudze, nie wymagają do pracy projektora oraz zajmują mniej miejsca.

Monitor interaktywny
Napisał: Ginny
Na podstawie: http://www.flickr.com
Monitory wielkoformatowe idealnie sprawdzają się w różnego rodzaju firmach, w szkołach, salach konferencyjnych. Część monitorów jest wyposażana we wbudowany system obsługi dotykowej, pozostałe mają możliwość dokupienia nakładki dotykowej.

Serdecznie zalecamy te informacje (http://www.dobroplast.pl/okna-dachowe/) do przejrzenia. Znajduje się tutaj dużo cennych wskazówek, jakie warto wprowadzić w swoim życiu.

Przewagą monitorów wielkoformatowych jest wyjątkowo prosta obsługa. Tablice interaktywne działają w zestawieniu z projektorem oraz komputerem, przygotowanie sprzętu wymaga więc czasu oraz sporo miejsca. Dla przykładu monitor Samsung ME75B 75 cali, do którego oferowana jest dotykowa nakładka, ma grubość zaledwie 50 mm.

Nierzadko do monitorów dołączane są specjalne rysiki, a ponadto monitory mogą mieć zintegrowany odtwarzać multimedialny. Wysoka jasność monitora sprawia, że obraz jest dobrze widoczny nawet w niezaciemnionych pomieszczeniach, z czym mają kłopot standardowe projektory. Monitory wielkoformatowe gwarantują lepszą jakość bez zakłóceń i geometrycznych zniekształceń. Ich istotną cechą jest to, że nie wymagają częstej kalibracji, natomiast w przypadku zwykłych projektorów, nawet lekkie przesunięcie powoduje nieprecyzyjny obraz.

Do rejestracji dotyku często stosowana jest podczerwień, która działa inaczej niż ekrany pojemnościowe stosowane w tabletach i smartfonach. Dotyk wykrywany jest przez czujniki podczerwieni na podstawie przeciętej wązki światła.

Jak uważasz? Czy znajdziesz dane na opisywany wątek? Zapewne tak - przejdź po tym linku (http://www.pro-trans.wroclaw.pl/kotly-gazowe) i odszukaj informacje tutaj.

A zatem o jakości pracy monitora wielkoformatowego decyduje nie sama powłoka ekranu, lecz liczba i rozmieszczenie czujników, które najczęściej znajdują się przy ramce ekranu. Co się z tym wiąże, znaczna większość monitorów wielkoformatowych działa bez względu na to, czy używamy palca, czy wskaźnika. Warto także zaznaczyć, że w przeciwieństwie do zestawu interaktywnego składającego się tablicy oraz projektora, monitor wielkoformatowy nie wymaga konserwacji. Natomiast w przypadku projektorów konieczne jest czyszczenie oraz wymiana lampy po pewnym czasie użytkowania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:01:14