Nowoczesne monitory wielkoformatowe zamiast tablic interaktywnych

Coraz częściej zamiast tablic interaktywnych stosuje się monitory wielkoformatowe. Takie monitory z nakładką dotykową mają podobną funkcjonalność, ale są prostsze w obsłudze, nie wymagają do pracy projektora oraz zajmują mniej miejsca.

Monitor interaktywny
Napisał: Ginny
Na podstawie: http://www.flickr.com
Monitory wielkoformatowe idealnie sprawdzają się w różnego rodzaju firmach, w szkołach, salach konferencyjnych. Część monitorów jest wyposażana we wbudowany system obsługi dotykowej, pozostałe mają możliwość dokupienia nakładki dotykowej. Przewagą monitorów wielkoformatowych jest wyjątkowo prosta obsługa. Tablice interaktywne działają w zestawieniu z projektorem oraz komputerem, przygotowanie sprzętu wymaga więc czasu oraz sporo miejsca. Dla przykładu monitor - kliknij w link - Samsung ME75B 75 cali, do którego oferowana jest dotykowa nakładka, ma grubość zaledwie 50 mm.

Nierzadko do monitorów dołączane są specjalne rysiki, a ponadto monitory mogą mieć zintegrowany odtwarzać multimedialny. Wysoka jasność monitora sprawia, że obraz jest dobrze widoczny nawet w niezaciemnionych pomieszczeniach, z czym mają kłopot standardowe projektory. Monitory wielkoformatowe gwarantują lepszą jakość bez zakłóceń i geometrycznych zniekształceń. Ich istotną cechą jest to, że nie wymagają częstej kalibracji, natomiast w przypadku zwykłych projektorów, nawet lekkie przesunięcie powoduje nieprecyzyjny obraz.

Do rejestracji dotyku często stosowana jest podczerwień, która działa inaczej niż ekrany pojemnościowe stosowane w tabletach i smartfonach. Dotyk wykrywany jest przez czujniki podczerwieni na podstawie przeciętej wązki światła.

Jak uważasz? Czy znajdziesz dane na opisywany wątek? Zapewne tak - przejdź po tym linku (http://www.pro-trans.wroclaw.pl/kotly-gazowe) i odszukaj informacje tutaj.

A zatem o jakości pracy monitora wielkoformatowego decyduje nie sama powłoka ekranu, lecz liczba i rozmieszczenie czujników, które najczęściej znajdują się przy ramce ekranu. Co się z tym wiąże, znaczna większość monitorów wielkoformatowych działa bez względu na to, czy używamy palca, czy wskaźnika. Warto także zaznaczyć, że w przeciwieństwie do zestawu interaktywnego składającego się tablicy oraz projektora, monitor wielkoformatowy nie wymaga konserwacji. Natomiast w przypadku projektorów konieczne jest czyszczenie oraz wymiana lampy po pewnym czasie użytkowania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:01:14